کد خبر : ۷۳۳۹
تاریخ انتشار : یکشنبه , ۲۹ / بهمن / ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۱
رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت:
ابتلای انسانی آنفلوآنزای پرندگان در ایران نداریم

رئیس مرکز بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت با بیان اینکه تاکنون موردی از ابتلای انسانی به آنفلوآنزای پرندگان در کشور گزارش نشده است، گفت: هرچند احتمال انتقال ویروس آنفلوآنزای پرندگان به انسان بسیار ناچیز است، اما لازم است که مردم از تماس و شکار پرندگان وحشی خودداری کنند.


دکتر محمدمهدی گویا با بیان اینکه تاکنون موردی از ابتلای انسانی به آنفلوآنزای پرندگان در کشور گزارش نشده، گفت: به هموطنان توصیه می‌کنیم که از تماس با پرندگان مهاجر و وحشی خودداری کنند.

گویا افزود: اگر موردی از این بیماری مشاهده شود، بلافاصله اقدامات درمانی لازم صورت خواهد گرفت و مردم مطمئن باشند تمام اقدامات لازم در این باره انجام شده است.

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت همچنین توصیه کرد: مردم باید از تماس با پرندگان وحشی و شکار آنها خودداری کنند و این موضوع را جدی بگیرند. علاوه بر آن اگر مواردی از تلفات پرندگان را مشاهده کردند به سازمان دامپزشکی گزارش کنند.

بنابراعلام شبکه خبر، گویا تاکید کرد: احتمال انتقال ویروس آنفلوآنزای پرندگان «H5N6» به انسان بسیار ناچیز است، اما همچنان لازم است که مردم از تماس و شکار پرندگان وحشی خودداری کنند و این موضوع را جدی بگیرند.

سرخط خبرها
مقالات علمی