کد خبر : ۷۳۴۲
تاریخ انتشار : دوشنبه , ۰۷ / اسفند / ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۵
تعداد مرگ بیماران سوختگی در ایران بالاست/ ۴۰ سال عقب هستیم

معاون مرکز تحقیقات سوختگی بیمارستان حضرت فاطمه (س) به تشریح میزان مرگ و میر بیماران سوختگی کشورمتن در مقایسه با دیگر کشورهای دنیا پرداخت و گفت: ایرانی ها هم بیشتر می سوزند و هم بیماران سوختگی مان نیز بیشتر می میرند.
 


سیامک فرخ فرقاتی در نشست خبری هفتمین کنگره کشوری سوختگی اظهار داشت: درمان هر بیمار سوخته 20 میلیون هزینه دارد و در مرحله بعد برای جراحی ها بالغ بر 100 میلیون تومان هزینه خواهد داشت.

معاون مرکز تحقیقات سوختگی بیمارستان حضرت فاطمه (س) ادامه داد: همچنین هر سال 30 هزار نفر در ایران می سوزند و در سالانه بیش از سه هزار میلیارد تومان برای درمان این افراد هزینه می شود.

فرخ فرقاتی تصریح کرد: بیشتر کسانی که می سوزند فقیر هستند و اگر حتی افراد ثروتمند هم بسوزند به دلیل هزینه های سرسام آور سوختگی، آن ثروتمند فقیر خواهد شد و یا به طبقه قشر متوسط تبدیل می شود یعنی درمان سوختگی هزینه بالای دارد.

وی با بیان اینکه از منظر آمارهای سوختگی 30 الی 40 سال در مقایسه با کشورهای توسعه یافته عقب هستیم، گفت: یعنی هم بیشتر می سوزیم و هم بیماران سوختگی مان نیز بیشتر می میرند.

فرخ فرقانی خاطرنشتن کرد: سالی سه هزار نفر در ایران به دلیل سوختگی می میرند و بیش از 200 هزار نفر با درجات پایین می سوزند ولی حدود 30 هزار نفر نیز به صورتی می سوزند که نیاز به درمان بستری دارند.

سرخط خبرها
مقالات علمی